Na jeziorach położonych w powiecie leszczyńskim powstały dwa nowe pomosty, co znacznie uatrakcyjniło jego ofertę rekreacyjną. Inwestycje na Jeziorze Breńskim i Jeziorze Białym wykonał samorząd gminy Wijewo.

Od czwartku 24 sierpnia br. nastąpi zmiana organizacji ruchu w Wilkowicach. Przebudowa drogi powiatowej w tej miejscowości wymaga zamknięcia kolejnych części ulic Święciechowskiej i Dworcowej.

W Brennie odbyły się dożynki gminne najmniejszej gminy powiatu leszczyńskiego - Wijewa. W uroczystościach uczestniczyli starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak i wicestarosta Robert Kasperczak.

XVI edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka w Wilkowicach jak zwykle zgromadziła tysiące widzów. Organizację znanej w Polsce imprezy wsparło finansowo Starostwo Powiatowe w Lesznie.

Nadleśnictwo Karczma Borowa wprowadziło zakaz wstępu do lasu na terenie leśnictwa Kąkolewo. Powodem tej decyzji są wiatrołomy powstałe podczas wichur.

W dniach 19-20 sierpnia br. w Wilkowicach odbędzie się XVI Ogólnopolski Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka. To największa w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej wystawa zabytkowej mechanizacji rolnictwa. Organizacja będzie dofinasowana z budżetu powiatu leszczyńskiego.

Brygada remontowa Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie prowadzi swą największą tegoroczną inwestycję – poszerzenie drogi z Witosławia w kierunku Popowa Wonieskiego. Docelowo droga będzie szersza o 1,6 - 1,7 m.

Firma Strabag rozpoczęła układanie nawierzchni asfaltowej na dwóch z czterech odcinków przebudowywanych ulic Dworcowej i Święciechowskiej w Wilkowicach. Jeśli pogoda pozwoli, prace te zakończą się w przyszłym tygodniu.

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Rydzynie oraz Zespół Szkół Specjalnych w Górznie w trybie ciągłym prowadzą nabory dzieci i młodzieży z orzeczoną niepełnosprawnością do szkół podstawowych i ponadpodstawowych, w Rydzynie dodatkowo także do przedszkola. Nie obowiązuje rejonizacja.