"Nie okłamałem chmur, nie oszukałem wiatru, nie okaleczyłem niczyich marzeń - dzięki Wam, Nauczyciele" – słowami poetki Marii Urbańskiej uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Górznie podziękowali pracownikom oświaty za trud wkładany w nauczanie i wychowanie.

Dzieci autystyczne z SOSW w Rydzynie zaopatrzone w główki kapusty i marchewki wybrały się  w wychowawcami na wycieczkę do Izby Regionalnej w Pawłowicach.

W Rydzynie odbyły się Mistrzostwa Regionu Leszczyńskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Wygrali je zawodnicy SOSW Rydzyna.

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Rydzynie uroczyście obchodzono Dzień Edukacji Narodowej. Byłato okazja do uhonorowania wyróżniających się w pracy nauczycieli.

Dzień Edukacji Narodowej

Emeryci i renciści z okazji Dnia Seniora zostali zaproszeni na koncert w wykonaniu Kabaretu „Dziura” z Bukówca Górnego. Spotkanie zorganizował Oddział Rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Leszna przy współudziale Miasta Leszna i Powiatu Leszczyńskiego.

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Poznaniu ostrzega o wystąpieniu w czwartek 12 października br. silnego wiatru.

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Pawłowicach, znalazła się w zaszczytnym gronie 26 wyróżnionych i nagrodzonych szkół oraz przedszkoli z terenu województwa.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy rozpoczął realizację projektu współfinansowanego z budżetu Unii Europejskiej „Mój zawód – mój wybór”. Projekt przeznaczony jest dla uczniów zasadniczej szkoły zawodowej, szkoły branżowej pierwszego stopnia i uczniów szkoły policealnej.