Przy grobie płk Władysława Wiecierzyńskiego uczczono 35. rocznicę śmierci ostatniego dowódcy 55. Poznańskiego Pułku Piechoty. Na cmentarzu parafialnym w Lesznie zorganizowano krótką uroczystość.

Władysław Wiecierzyński dowodził 55. Poznańskim Pułkiem Piechoty w latach 1935-39. W uroczystości uczestniczyli m.in.: prezydent Leszna Łukasz Borowiak, starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, dziekan dekanatu leszczyńskiego ks. prałat Jan Majchrzak, kapelan ks. mjr. Grzegorz Bechta, poczet sztandarowy 19. Samodzielnego Oddziału Geograficznego, przedstawiciele służb mundurowych, władz samorządowych i organizacji leszczyńskich. Na grobie płk. Władysława Wiecierzyńskiego złożono wiązanki kwiatów i zapalono znicze.

Uroczystość rocznicową zorganizowało Stowarzyszenie Oficerów Rezerwy 69. Leszczyńskiego Pułku Przeciwlotniczego im. gen. dyw. Stefana Roweckiego Grota i Oficerowie Garnizonu.

Fot. leszno24.pl

{gallery}2018/artykuly/Leszno_Wiecierzynski_35_rocznica_smierci,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}