Społeczeństwo Leszna i powiatu leszczyńskiego oddało dziś hołd zamordowanym w 1940 r. w Katyniu.przez Sowietów ponad 20 tys. polskich oficerów.

W Dniu Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej zorganizowano w Lesznie uroczystości upamiętniające zamordowane w Związku Radzieckim. Hołd ofiarom ludobójstwa oddano na cmentarzu parafialnym, w bazylice i pod pomnikami Pamięci Ofiar Katynia i Matek Katyńskich.

W manifestacji patriotycznej z okazji 78-rocznivy tragicznych wydarzeń uczestniczyli przedstawiciele władz Leszna, powiatu leszczyńskiego, województwa wielkopolskiego, Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, a także służb mundurowych, organizacji, stowarzyszeń i młodzież szkolna.

Przedstawiciele władz powiatu leszczyńskiego uczestniczyli również w uroczystościach upamietniających zbrodnię katyńską w Osiecznej i w Rydzynie.