Przedsiębiorstwo Dróg i Ulic z Leszna wygrało przetarg na przebudowę ulic Krzywińskiej i Rydzyńskiej w Kąkolewie. Inwestycję sfinansują po połowie powiat leszczyński i gmina Osieczna.

Na przebudowę drogi w Kąkolewie zaplanowano w budżecie powiatu 1,6 mln zł. Najtańsza oferta złożona w przetargu wyniosła 2.709.648 zł. Samorządy powiatu leszczyńskiego i gminy Osieczna postanowiły wspólnie zwiększyć wydatki na tę inwestycję i po połowie sfinansowały brakującą kwotę, która pozwoliła rozstrzygnąć przetarg i wyłonić wykonawcę.
Przebudowane zostaną ulice Krzywińska i Rydzyńska w Kąkolewie. Na odcinku 350 mb zostanie poszerzona i wzmocniona prawa krawędź jezdni. Na kolejnych 430 mb zbudowany będzie chodnik wraz ze zjazdami, co wiąże się z wymianą istniejącego krawężnika, wykonaniu nowej konstrukcji oraz nawierzchni chodnika i przebudową wpustów ulicznych. Na długości 3,5 km natomiast sfrezowana zostanie stara nawierzchnia jezdni i wykonane nowe nawierzchnie wyrównawcza i ścieralna.
Przedsiębiorstwo Dróg i Ulic z Leszna będzie miało czas na wykonanie prac do 31 października br.