W Miejskim Ośrodku Kultury w Lesznie odbył się koncert związany z obchodami Międzynarodowego Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Na koncercie byli podopieczni koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, którzy na co dzień uczęszczają na zajęcia do Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Lesznie oraz dzieci, młodzież, dorośli i ich opiekunowie z innych placówek specjalnych z Leszna i powiatu leszczyńskiego, w tym z przedszkola i szkoły integracyjnej. Zaproszeni zostali także rodzice osób niepełnosprawnych.

Wśród uczestników koncertu byli prezydent Leszna Łukasz Borowiak i wicestarosta leszczyński Robert Kasperczak. Na scenie wystąpili podopieczni OREW z Teatru im. Piotrusia Pana oraz dzieci z Przedszkola Samorządowego w Osiecznej.

Wicestarosta leszczynski Robert Kasperczak ze swoim szkolnym kolegą Tomaszem Kicińskim zagrali dla zebranych koncert na skrzypce i dudy.

Fot. MOK Leszno

{gallery}2018/artykuly/Dzien_godnosci,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}