Zawodnicy UKS Roszada Lipno wzięli udział w Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w warcabach 64 polowych - Brazilian Draughts World Championship Youth 2018, które odbyły się w Turcji. Przywieźli stamtąd osiem medali.

W mistrzostwach startowali zawodnicy z krajów Europy i Azji. Byli oni podzieleni na kategorie wiekowe do lat 7, 10, 13, 16, 19 i 26. Mistrzostwa rozegrano systemem szwajcarskim i kołowym 6 - 9 rund w trzech turniejach: głównym - gra klasyczna z czasem gry na zawodnika 40min + 20 ' z zapisem partii oraz gra aktywna ( rapid) - z czasem 7' + 5" i gra błyskawiczna ( blitz)- 3' + 2".

Trójka zawodników Roszady zdobyła 5 medali srebrnych i 3 brązowe.

Mateusz Wysokiński - junior do lat 10 zdobył 2 srebrne medale i 1 brązowy: III miejsce w grze klasycznej, II miejsce w grze aktywnej i II w grze błyskawicznej.

Dawid Franek - junior do lat 19 wywalczył 2 srebrne medale i 1 brązowy: II miejsce w grze klasycznej i aktywnej oraz III miejsce w grze błyskawicznej.

Filip Kujawa - junior do lat 16 zdobył 2 medale: II miejsce w grze błyskawicznej, III miejsce w grze aktywnej i czwarte miejsce w grze klasycznej.

Reprezentacja Polski zdobyła 21 medali: 2 złote, 12 srebrnych i 7 brązowych.

{gallery}2018/artykuly/Roszada_Lipno_Turcja,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}