W Hali Sportowej im. Jana Pawlaka w Lesznie odbył się XXII Turniej im. Janusza Stawińskiego ps. ,,Harcerz”. Udział w nim wzięło 70 zawodników każdej kategorii wiekowej i wagowej z 21 klubów z całego kraju. Organizatorem turnieju był Klub Sportowy Polonia 1912 Leszno.

Podczas turnieju odbyło się  26 walk i 7 walk sparingowych. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Robert Radkiewicz z Akademii Sportu Czaprowicz  z Gniezna, a zawodniczką Ewa Zamkowska z klubu Sporty Walki z Poznania.

Leszczyński klub reprezentowało pięciu bokserów, wśród nich wyróżniono Jakuba Mikołajczaka, który był najlepszy w kategorii wagowej 54 kg. W kategorii młodzików w wadze 48 kg drugi był Kacper Bartkowiak. W kategorii młodzieżowiec-senior w wadze 64 kg najlepszy był Hubert Kielaszewski, a w kategorii seniorów w wadze 91 kg zwyciężyli Przemysław Binienda i Filip Fijałkowski.

Starostwo Powiatowe w Lesznie objęło imprezę patronatem.

Fot. KS Polonia 1912 Leszno

{gallery}2018/artykuly/Bokserski_turniej,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}