Ponad jedna trzecia nowo przyjętych studentów PWSZ w Lesznie pochodzi z Leszna i powiatu leszczyńskiego. Dane o strukturze słuchaczy przekazano podczas konwentu państwowej uczelni.

Podczas posiedzenia konwentu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Lesznie, w skład którego wchodzi m.in. starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, poinformowano o najbliższych planach uczelni. Władze PWSZ planują uruchomienie trzech nowych kierunków: architekturę krajobrazu, dietetykę oraz mechatronikę.

W PWSZ studiuje obecnie ponad 1,5 tys. osób. Z nowo przyjętych w ub.r. osób ponad jedna trzecia to mieszkańcy Leszna i powiatu leszczyńskiego. Najwięcej studentów (23) pochodzi z gminy Lipno, z pozostałych sześciu – po 10-16 osób.

Absolwenci liceum ogólnokształcącego Zespołu Szkół we Włoszakowicach są liderem rankingu szkół, których maturzyści studiują w PWSZ – uczelnię tę wybiera aż 56 proc. jej absolwentów. Natomiast najwięcej liczebnie studentów (44) na pierwszym roku studiów ukończyło wcześniej III LO w Lesznie.