Prezydent Leszna zaprasza wszystkich mieszkańców aglomeracji leszczyńskiej na otwarte spotkanie konsultacyjne. Jego tematem będzie koncepcja zagospodarowania i przebudowy rynku w Lesznie.

Leszno, gminy Krzemieniewo, Lipno, Osieczna, Rydzyna, Święciechowa, Wijewo, Włoszakowice, powiat leszczyński oraz gmina Przemęt z powiatu wolsztyńskiego uczestniczą w projekcie Partnerstwo Obszaru Funkcjonalnego dla wzmocnienia rozwoju i spójności społeczno - gospodarczej Aglomeracji Leszczyńskiej. W większości jest finansowany z budżetu Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Jednym z działań w tym projekcie jest opracowanie dokumentacji technicznej i planistycznej dla wybranych inwestycji. Powstanie m.in. projekt na przebudowę nawierzchni rynku w Lesznie oraz renowacji ratusza.

Wymagane prawem konsultacje społeczne zaplanowano na 9 maja br. o godz. 17.00 w leszczyńskim ratuszu. Celem tego spotkania będzie zebranie opinii na temat koncepcji zagospodarowania i przebudowy płyty rynku oraz modernizacji budynku ratusza.