Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Rydzynie zorganizowało II turniej strzelecki o Ryngraf Świętej Trójcy. Patronat nad turniejem objął starosta leszczyński, a z budżetu powiatu sfinansowane były nagrody dla zwycięzców strzelania o tarczę starosty.

Na strzelnicy w Rydzynie rozegrano turniej strzelecki o Ryngraf Świętej Trójcy.

- To nasz najważniejszy i najbardziej prestiżowy turniej w roku, przygotowujemy się do niego bardzo starannie. W tym roku w strzelaniach uczestniczyło ok. 30 osób – informuje Mateusz Głowacz, prezes Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Rydzynie.

Organizatorzy przygotowali pięć strzelań. Tarczę Ryngraf Świętej Trójcy wystrzelał Krzysztof Smoleński z Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Książu Wielkopolskim. Strzelania o tarczę burmistrza Rydzyny oraz do kura wygrał Marek Balcerek z Jutrosina, a tarczę prezesa Kurkowego Bractwa strzeleckiego w Rydzynie - Dorota Samol z Włoszakowic.

Wicestarosta leszczyński Robert Kasperczak nagrodził zwycięzców strzelania o tarczę starosty leszczyńskiego. Turniej wygrał Piotr Pazoła z Rydzyny.

{gallery}2016/artykuly/Rydzyna_strzelanie_2016,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}