W wieku 109 lat zmarł Antoni Wojciechowski z Robczyska, najstarszy mieszkaniec powiatu leszczyńskiego i Wielkopolski. Pogrzeb odbędzie się w sobotę 21 maja w Pawłowicach.

Antoni Wojciechowski urodził się w 1906 r. w Rydzynie. Do wybuchu II wojny światowej pracował w Państwowej Szkole Budowlanej w Lesznie. W kampanii wrześniowej 1939 r. walczył w okolicach Skarżyska-Kamiennej i Iłży. Znalazł się w przejściowych obozach jenieckich w Kielcach i Częstochowie, potem trafił do stalagu pod Magdeburgiem.

Po wojnie Antoni Wojciechowski założył rodzinę i zamieszkał w Robczysku. Pracował jako nadzorca dróg i mostów w Rejonie Eksploatacji Dróg Publicznych w Lesznie, kierownik Wydziału Dróg Powiatowych i Gminnych w Prezydium Powiatowej Rady Narodowej w Lesznie i nadzorca budowlany w Spółdzielni Remontowo-Budowlanej w Lesznie. W 1972 r. przeszedł na emeryturę.

- Pan Antoni był najstarszą osobą w powiecie leszczyńskim, jedną z najstarszych w Polsce. Wielokrotnie go odwiedzałem z życzeniami urodzinowymi, niestety w listopadzie ub.r. zrobiłem to po raz ostatni – mówi starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

Pogrzeb Antoniego Wojciechowskiego odbędzie się w sobotę 21 maja o godz. 11.00 w Pawłowicach.