Samorząd powiatu leszczyńskiego kolejny rok finansuje warsztaty ekologiczne organizowane dla uczniów pięciu szkół podstawowych oraz dwóch szkół specjalnych. Uczestniczy w nich łącznie ponad pół tysiąca uczniów.

W tym roku zajęcia ekologiczne prowadzone są pod hasłem „Więcej wiem, śmiecę mniej”. Zajęcia prowadzi Justyna Piwońska z firmy „Ekosfera” w Lesznie.

- W ich trakcie uczniowie poznają podstawowe pojęcia z zakresu gospodarki odpadami, dowiadują się, jak kupować, by produkować mniej śmieci, segregują odpady wrzucając je do odpowiednich pojemników, analizują znaki ekologiczne zamieszczone na odpadach – informuje Janusz Perski, naczelnik wydziału ochrony środowiska, rolnictwa i leśnictwa Starostwa Powiatowego w Lesznie.

Dodatkowo prezentowane są uczniom wykonane w prosty sposób przedmioty z odpadów. Zajęcia uatrakcyjnia prezentacja multimedialna i quiz z nagrodami. Każde uczestniczące w nim dziecko otrzymuje kolorowa przypinkę. Uczniowie bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach i wykazują się na nich dużą aktywnością.

- Głównym celem zajęć jest podniesienie wiedzy w zakresie postępowania z odpadami oraz podniesienie świadomości i wrażliwości ekologicznej dzieci, ukształtowanie prawidłowych nawyków w zakresie postępowania z odpadami, a także zwiększenie aktywności dzieci w zakresie podejmowania konkretnych działań proekologicznych – tłumaczy naczelnik Janusz Perski.

Zajęcia ekologiczne sfinansowane zostaly z budżetu powiatu leszczyńskiego.

{gallery}2016/artykuly/Warsztaty_ekologiczne_2016,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}