We Włoszakowicach rozegrano Turniej Strzelecki im. św. Huberta. Zaproszenie Włoszakowickiego Bractwa Kurkowego przyjęli bracia z dziesięciu bractw.

W Turnieju Strzeleckim im. Św. Huberta uczestniczyli – oprócz gospodarzy - bracia kurkowi z 10 bractw: Mosiny, Mieszkowa, Jarocina, Wrześni, Rawicza, Ponieca, Pogorzeli, Jutrosina, Kościana oraz bractwa mosińsko-puszczykowskiego.

Jeden z turniejów strzeleckich odbył się pod patronatem starosty leszczyńskiego. Z budżetu powiatu sfinansowano zakup tarczy dla zwycięzców strzelania o tarczę starosty. Turniej wygrał Roman Gauza z bractwa w Jarocinie i odebrał wyróżnienie od starosty leszczyńskiego Jarosława Wawrzyniaka i wicestarosty Roberta Kasperczaka.

{gallery}2016/artykuly/Wloszakowice_turniej_bracia_07_2016,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}