Przekazana bezpłatnie przez starostę leszczyńskiego Jarosława Wawrzyniaka tzw. plaża Pudełkowo została zagospodarowana przez gminę Włoszakowice. Z lepszej infrastruktury z zadowoleniem korzystają tysiące wczasowiczów.

Po wielomiesięcznych negocjacjach z gminą Włoszakowice starosta leszczyński w imieniu skarbu państwa przekazał bezpłatnie samorządowi półtorahektarową nieruchomość w Boszkowie, tzw. plażę Pudełkowo. Wójt Stanisław Waligóra zobowiązał się do zagospodarowania terenu, na którym powstać ma ciąg pieszo-rowerowy oraz boisko do badmintona.

- Odrestaurowaliśmy pomosty, nawieźliśmy pół metra piasku na plaży, to ok. 200 m3. Przywróciliśmy także oświetlenie i zmieniliśmy pokrycie dachu na sanitariatach. Mamy w planie ustawienie nowych ławek i koszy na śmieci i odgrodziliśmy ją od promenady krawężnikami i słupkami – informuje wójt Włoszakowic Stanisław Waligóra.

Gmina planuje przejęcie wszystkich nieruchomości pod promenadą wzdłuż brzegu Jeziora Dominickiego. I w dobrym standardzie oddać do dyspozycji mieszkańców powiatu oraz turystów.

- Konsekwentnie realizuję swoje zapowiedzi o powiększaniu dostępu mieszkańców do linii brzegowej Jeziora Dominickiego i o poprawie standardu wypoczynku nad wodą. W tym tygodniu zostanie podpisany akt notarialny, w którym przekażę gminie kolejną nieruchomość – na poszerzenie tzw. plaży gminnej w Boszkowie – tłumaczy starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.