W Sanktuarium Matki Bożej Pośredniczki Łask w Charbielinie odprawiono coroczną mszę strażacką. W tym roku uczestniczyli w niej druhowie z 26 ochotniczych straży pożarnych, w dużej części z powiatu leszczyńskiego.

Polowa msza strażacka to część corocznego odpustu Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w sanktuarium w Charbielinie. W tym roku uczestniczyło w niej ponad stu strażaków z pocztami sztandarowymi 26 jednostek ochotniczych straży pożarnych. Powiat leszczyński reprezentowali druhowie z trzech gmin: Włoszakowice, Wijewo i Święciechowa. Podczas nabożeństwa, koncelebrowanego m.in. przez ks. Macieja Grzesia, kapelana strażaków powiatu leszczyńskiego, śpiewali członkowie zespołów śpiewaczych z Bukówca Górnego, Dłużyny, Grotnik i Sądzi.

Wśród uczestników mszy strażackiej byli przedstawiciele władz gmin Włoszakowice i Przemęt – wójtowie Stanisław Waligóra i Dorota Gorzelniak oraz powiatu leszczyńskiego – wiceprzewodnicząca rady powiatu Halina Florek i starosta Jarosław Wawrzyniak.

fot. wloszakowice.pl