Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie ogłosił przetarg na największą tegoroczną inwestycję drogową. Na oferty wykonawców przebudowy drogi powiatowej w Wilkowicach czeka do 24 lutego br.

Przebudowę drogi powiatowej w Wilkowicach oszacowano na 5 mln zł. Zaplanowano kompleksową przebudowę ulic Dworcowej i Święciechowskiej. Projekt przewiduje przebudowę 2,7 km drogi (o szerokości sześciu metrów), budowę ciągu pieszo - rowerowego (2,5 m szerokości), przebudowę oraz budowę chodników, a także przebudowę dwóch kilometrów kanalizacji deszczowej wraz z wymianą wpustów ulicznych. Powiat leszczyński otrzyma na tę inwestycję 2,5 mln zł dotacji z Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019.

Zarząd Dróg Powiatowych podzielił kontrakt na cztery etapy. W pierwszej kolejności wykonane zostaną prace na odcinkach krańcowych przebudowywanego odcinka drogi powiatowej – ul. Dworcowej od skrzyżowania z ul. Mórkowską do torów kolejowych oraz ul. Święciechowskiej od budowanego węzła S5 koło Święciechowy do skrzyżowania z ul. Kasztanową. Potem wykonane zostaną dwa kolejne etapy – od torów do ul. Lipowej i dalej do ul. Kasztanowej.

Inwestycja powiatowa zostanie wykonana po zakończeniu wymiany sieci wodociągowej i przyłączy. W najbliższym czasie samorząd podpisze porozumienie z inwestorem tych prac – Miejskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji w Lesznie. Określony w nim zostanie m.in. termin zakończenia prac wodociągowych.

ZDP w Lesznie czeka na oferty na przebudowę drogi w Wilkowicach do 24 lutego br.