W ramach piątej już edycji programu edukacyjnego „Zadrzewiamy Powiat” rozpoczęto nasadzenia przy drogach zarządzanych przez powiat leszczyński. W tym roku sadzenie będzie prowadzone w okresie wiosennym i jesiennym.

Akcja ta jest wynikiem wykonywania obowiązkowych nasadzeń zastępczych w ramach planowanej wycinki drzew. Jej celem jest pielęgnowanie i utrzymywanie na obszarze powiatu drzewostanu w odpowiedniej ilości i jakości, co przynosi korzyści ekologiczne zarówno ludziom jak i zwierzętom (w tym pszczołom). Na ten cel w tym roku przeznaczonych zostanie z budżetu powiatu ponad 20 tys. zł.

Pierwsza partia drzew została posadzona przez pracowników Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie przy drodze Pawłowice - Nowa Wieś. Są to: platan klonolistny - 70 sztuk i klon pospolity - 30 sztuk.