Ponad 1400 osób wystartowało w tradycyjnym Biegu Sokoła w Bukówcu Górnym. 32 edycję prestiżowych zawodów wygrał Krzysztof Szymanowski z Kościana.

Bieg Sokoła to najbardziej znana impreza masowa w powiecie leszczyńskim. Głównym organizatorem jest Towarzystwo Gimnastyczne Sokół w Bukówcu Górnym, ale powiat leszczyński od lat wspiera finansowo bardzo prestiżowe zawody promujące zdrowy tryb życia. Wszyscy zawodnicy kończący Bieg Sokoła (dystanse 15 km, 5 km, 2 km, 1 km) otrzymali pamiątkowe medale.

Tegoroczny główny bieg wygrał Krzysztof Szymanowski z Kościana, piętnastokilometrową trasę pokonując w 51 minut i 17 sekund. Drugi był Adam Draczyński z Nowej Soli, a trzeci Piotr Mikołajczak z Kościana.

Wśród kobiet najlepszą okazała się olimpijka z Londynu, triathlonistka Agnieszka Jerzyk, którą pokonało tylko ośmiu mężczyzn. Równolegle z Biegiem Sokoła rozgrywano mistrzostwa Polski lekarzy w biegu na dystansie 15 km. Wygrał je Jerzy Słobodzian z Dzierżoniowa, najlepszym z leszczyńskich medyków okazał się czwarty na mecie Jakub Błachowiak. Specjalnymi upominkami uhonorowano Andrzeja Świętka z Bukówca Górnego i Bronisława Sikorę z Leszna, którzy w Biegu Sokoła startują od jego pierwszej edycji.

{gallery}2017/artykuly/Bieg_Sokola_2017,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}