Od 19 kwietnia br. obowiązuje nowa tymczasowa organizacja ruchu na drodze powiatowej do Dąbcza. W związku z budową węzła Dąbcze przez około rok nie będzie możliwy dojazd do tej miejscowości z krajowej „piątki”.

W ub.r. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę ze spółką Budimex na budowę drogi ekspresowej S5 od węzła Leszno Południe do istniejącego już węzła Kaczkowo. Zakres prac obejmuje również budowę łącznika z obecną krajową „piątką” oraz węzła Dąbcze. Umowny termin zakończenia prac to połowa 2018 r.

W związku z budową węzła Dąbcze spółka Budimex wystąpiła do Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie o zatwierdzenie tymczasowej organizacji ruchu na drodze powiatowej od skrzyżowania z krajową „piątką” w kierunku Dąbcza.

- Główną zmianą w organizacji ruchu będzie brak możliwości skrętu z krajowej „piątki” zarówno dla pojazdów jadących od strony Leszna, jak i od strony Rydzyny. Zakaz nie będzie dotyczył tylko autobusów oraz pojazdów uprzywilejowanych – informuje Marian Kaczmarek, kierownik Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie.

Wyjazd z Dąbcza na „piątkę” w kierunku Leszna będzie nadal możliwy, ale będzie odbywać się specjalnie zbudowaną w tym celu drogą zastępczą, tzw. bypassem. W tym czasie budowany będzie wyjazd z węzła Dąbcze w kierunku tej miejscowości, który poprzez rondo zostanie połączony z przebudowaną w ub.r. drogą powiatową.

Tymczasowa organizacja ruchu ma potrwać około roku. Dojazd do Dąbcza odbywać sie będzie przez Nową Wieś lub przez Rydzynę.