Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie ogłosił przetarg na przebudowę drogi powiatowej od skrzyżowania z drogą wojewódzką Wschowa – Wolsztyn przez Włoszakowice do Boguszyna i budowę obwodnicy tej miejscowości. To będzie największa inwestycja w historii powiatu leszczyńskiego.

Samorządy powiatów leszczyńskiego i kościańskiego zawarły umowę, w ramach której planują przebudować 28 km dróg, które mają połączyć przyszły węzeł Nietążkowo na S5 z drogą wojewódzką Wschowa – Wolsztyn w gminie Wijewo. Inwestycja szacowana jest na ok. 49 mln zł, aż 75 proc. kosztów inwestycji stanowić będzie dotacja z unijnego Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020.

Zakres inwestycji to przebudowa 21,8 km dróg od skrzyżowania z drogą wojewódzką Wschowa – Wolsztyn w okolicach Brenna, przez Brenno, Zaborówiec, Włoszakowice, Bukówiec Górny oraz na budowie 6,3 km nowej drogi (w tym obwodnicy Boguszyna) do węzła Nietążkowo na powstającej obecnie drodze ekspresowej S5 Poznań – Wrocław. Przedsięwzięcie zostało podzielone na dwie części, oddzielnie dla powiatów leszczyńskiego i kościańskiego.

Jako pierwszy przetarg ogłosił Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie. Na oferty czeka do 19 czerwca br. Termin wykonania oszacowanych na ok. 31,2 mln zł prac to koniec sierpnia 2018 r. W pierwszej kolejności – w tym roku - przebudowany zostanie odcinek Włoszakowice – Zaborówiec – Brenno.

- Zakres inwestycji obejmuje m.in. roboty ziemne, wymianę i wzmocnienie istniejącej konstrukcji jezdni, przebudowę skrzyżowań, budowę i przebudowę chodników i ścieżek rowerowych, budowę i przebudowę kanalizacji deszczowej, budowę i przebudowę oświetlenia, budowę i przebudowę drogowych obiektów inżynierskich, przebudowę istniejących zjazdów, wykonanie nowego oznakowania pionowego i poziomego, zagospodarowanie terenów zieleni – informuje Marian Kaczmarek, kierownik Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie.

UE Nietazkowo