Brygada remontowa Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie prowadzi naprawę drogi z Lipna do Osiecznej. Wykonanie remontów własnymi siłami jest znacznie tańsze, niż zlecania takich prac firmom zewnętrznym. Ze stanem prac zapoznali sie starosta leszczynski Jarosław Wawrzyniak i wicestarosta Robert Kasperczak.

Naprawa najbardziej zniszczonych łuków drogi powiatowej Lipno – Goniembice – Osieczna to jeden z tegorocznych priorytetów brygady remontowej Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie. Pracownicy wykonują prace przy wykorzystaniu własnego sprzętu drogowego, m.in. frezarki, walca, rozściełacza masy bitumicznej, przyczepy niskopodwoziowej i samochodu dostawczego oraz zakupionych materiałów drogowych.

- Po sfrezowaniu skrajnych, połamanych części nawierzchni jezdni, wykonywana jest nowa podbudowa z betonu, tłucznia i asfaltu, a następnie układana nawierzchnia bitumiczna - informuje Marian Kaczmarek, kierownik Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie.

{gallery}2017/artykuly/drogi_Osieczna_Lipno_2017,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}