Najważniejszym momentem tegorocznego odpustu w Sanktuarium NMP Wniebowziętej Pośredniczki Łask w Charbielinie w gminie Włoszakowice była suma odprawiona przez biskupa Grzegorza Balcerka. We mszy uczestniczyli m.in. strażacy z 25 jednostek OSP.

W odpuście w Charbielinie tradycyjnie licznie uczestniczą strażaccy druhowie. W tym roku około stu ochotników reprezentowało 25 jednostek OSP z czterech gmin. Najliczniejsze delegacje druhów przybyły z gminy Włoszakowice (druhowie z Boguszyna, Boszkowa, Dłużyny, Dominic, Grotnik, Jezierzyc Kościelnych, Krzycka Wielkiego, Włoszakowic) i z gminy Przemęt (z Barchlina, Błotnicy, Bucza, Kaszczoru, Kluczewa, Nowej Wsi, Perkowa, Przemętu, Radomierza, Sączkowa, Siekówka, Starkowa), byli także druhowie z gminy Śmigiel (z Bronikowa, Machcina, Nietążkowa), gminy Wijewo (z Brenna) i z gminy Lipno (z Górki Duchownej). Strażacy uświetnili coroczne nabożeństwo, w którym licznie uczestniczą wierni i władze samorządowe.

W tym roku sumę odpustową transmitowała na żywo TV Polonia. Odprawił ją poznański biskup pomocniczy Grzegorz Balcerek, w koncelebrze z proboszczem dłużyńskiej parafii ks. kanonikiem Leszkiem Grzelakiem i ks. Andrzejem Szulcem, proboszczem z Włoszakowic. Wśród przedstawicieli władz samorządowych był m.in. wicestarosta leszczyński Robert Kasperczak.

fot. A.Apolinarski UG Włoszakowice

{gallery}2017/artykuly/Charbielin_2017,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}