Wicemarszałek województwa wielkopolskiego Krzysztof Grabowski wizytował współfinansowaną z budżetu Unii Europejskiej budowę ścieżki rowerowej z Garzyna do Górzna. Prace potrwają do końca września br.

Budowa ścieżki rowerowej w ciągu drogi powiatowej z Garzyna do Górzna jest dofinansowana w ok. 64 proc. z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, którym zarządza samorząd Wielkopolski. Postęp prac na tej inwestycji wizytował wicemarszałek województwa wielkopolskiego Krzysztof Grabowski, któremu towarzyszyli przewodniczący Rady Powiatu Leszczyńskiego Jan Szkudlarczyk i kilku radnych, starosta Jarosław Wawrzyniak i wicestarosta Robert Kasperczak, a także wójt gminy Krzemieniewo Andrzej Pietrula.

Projekt powiatu obejmuje budowę 1,5 km ścieżki rowerowej w dwóch odcinkach. W ramach pierwszego powstaje ścieżka o szerokości 2,5 m, od skrzyżowania z krajową „dwunastką” do ul. Kościelnej w Garzynie, a w ramach drugiego - na odcinku od ostatniego zabudowania w Garzynie w kierunku Górzna. Efektem będącej w końcowej fazie inwestycji będzie ciąg pieszo-rowerowy łączący dwie miejscowości.

Równolegle ta sama firma – Drogbud Gostyń – przebudowuje drogę z Garzyna do Górzna. Ta inwestycja jest finansowana z budżetów powiatu leszczyńskiego i gminy Krzemieniewo.

{gallery}2017/artykuly/drogi_Garzyn_Gorzno_2017_2,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}