Znakomicie w swoim debiucie w Pucharze Europy TT Inter Cup zaprezentowali się gracze Wametu Dąbcze. Drużyna z gminy Rydzyna wysoko pokonała niemiecki TSV 1990 Merseburg 4:0 i awansowała do drugiej rundy tych rozgrywek.

To było prawdziwe święto tenisa stołowego w powiecie leszczyńskim. Wspaniała oprawa, licznie zgromadzona publiczność i popis gry gospodarzy – Wametu Dąbcze. Miejscowi nad niemieckim zespołem dominowali od początku do końca, oddając ekipie z Mersburga, miasta z Saksonii-Anhaltu, w całym meczu jednego seta.

Spotkanie pierwszej rundy Pucharu Europy TT Inter Cup doskonale dla Wametu rozpoczął Denis Bolewicz. 19-latek pewnie pokonał Tino Hegetha 3:0. Kilka minut później zespół z powiatu leszczyńskiego prowadził już 2:0. Wszystko za sprawą białoruskiego asa Wametu Dąbcze – Andreia Labanau, który wygrał z Christianem Fischerem 3:0.

Zwycięstwami gospodarzy zakończyły się także pozostałe gry wieczoru. W starciu „trójek”, Mieszko Przybył ograł byłą zawodniczkę 2. Bundesligi – Mandy Kudel, a w konfrontacji debli para gospodarzy – Andrei Labanau/Krzysztof Mrozek bez straty seta uporała się z duetem Tino Hegeth/Christian Fischer.

Dzięki wygranej nad TSV 1990 Merseburg, Wamet Dąbcze awansował do drugiej rundy Pucharu Europy TT Inter Cup. Swojego kolejnego przeciwnika w tych rozgrywkach drużyna z gminy Rydzyna pozna w listopadzie.

Patronat nad pucharowym meczem objął starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak. Podczas piątkowego meczu najmłodsi fani tenisa stołowego otrzymali okolicznościowe kubki, współfinansowane przez Starostwo Powiatowe w Lesznie, a wśród pozostałych kibiców rozlosowano atrakcyjne nagrody.

TSV 1990 Merseburg – Wamet Dąbcze 0:4

Tino Hegeth – Denis Bolewicz 0:3 (7:11, 8:11, 10:12)

Christian Fischer – Andrei Labanau 0:3 (4:11, 6:11, 5:11)

Mandy Kudel – Mieszko Przybył 1:3 (11:9, 7:11, 7:11, 5:11)

Hegeth/Fischer – Labanau/Krzysztof Mrozek 0:3 (4:11, 5:11, 8:11)

{gallery}2017/artykuly/Dabcze_tenis_Merseburg_2017,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}