Spółka Enea Operator systematycznie przywraca zasilanie na kolejnych odcinkach sieci energetycznych w regionie leszczyńskim. Niestety, część mieszkańców będzie musiała jeszcze długo czekać na wznowienie dostawy energii elektrycznej.

Zniszczenia wywołane przez orkan Ksawery były w regionie leszczyńskim wyjątkowo rozległe. Uszkodzone zostały linie wysokiego, średniego i niskiego napięcia, a z powodu braku napięcia w Głównych Punktach Zasilania w Górze, Wschowie i Krzycku Wielkim przerwa w dostawie energii elektrycznej dotknęła ponad 80 tys. mieszkańców.

Po przywrócenia zasilania w GPZ-etach, elektromonterzy naprawiają kolejne odcinki sieci średniego i niskiego napięcia. Liczba osób pozbawionych prądu stale maleje, według stanu na piątkowy wieczór było ich w regionie działania Rejonu Dystrybucji Leszno Enea Operator ok. 32 tys.

- W rejonie Wschowy, Góry, Włoszakowic, Szlichtyngowej, Rawicza i Śmigla usuwanie awarii może potrwać do wtorku. Niestety, tak rozległe są to awarie – tłumaczy Danuta tabaka, rzeczniczka Enei.