Do odwołania obowiązuje zakaz wstępu do lasów w częściach gmin Osieczna i Rydzyna.

W związku z wystąpieniem szkód w postaci wiatrołomów i wiatrowałów, które powstały w wyniku silnych wiatrów w dniu 5 października br. oraz ze względu na występujące zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi, nadleśniczy Nadleśnictwa Karczma Borowa wprowadził okresowy zakaz wstępu do lasu. Obszar objęty zakazem wstępu obejmuje kompleks lasu między drogą krajową nr 5 (między Rydzyną a Lesznem) oraz drogą krajową nr 12 (między Lesznem a Kąkolewem).

Nadlesnictwo zakaz