W Rydzynie rozegrano VII Regionalne Rozgrywki Sportowe o Puchar Starosty Powiatu Leszczyńskiego w piłce nożnej. W turnieju zwyciężyła drużyna Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Rydzynie. Nagrody i puchary wręczał starosta Jarosław Wawrzyniak.

Gospodarzem i organizatorem turnieju były Warsztaty Terapii Zajęciowej w Rydzynie wraz ze Stowarzyszeniem „Pro-Activ”. Pogoda niestety w tym roku nie dopisała, dlatego zawody z boiska sportowego musiały zostać przeniesione na Środowiskową Halę Sportową w Rydzynie.

W VII Regionalnych Rozgrywkach Sportowych o Puchar Starosty Powiatu Leszczyńskiego Jarosława Wawrzyniaka uczestniczyło sześć drużyn z czterech powiatów. Zwyciężyła drużyna SOSW Rydzyna, przed WTZ Miejska Górka i WTZ Rydzyna. Kolejne miejsca zajęły zespoły: ŚDS Włoszakowice, WTZ Rakoniewice i WTZ Kościan. Wszystkie drużyny zostały nagrodzone pucharami, nagrodami i dyplomami. Zawody zostały dofinansowane z budżetu powiatu leszczyńskiego.

{gallery}2017/artykuly/Rydzyna_WTZ_turniej_2017,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}