Strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Rydzynie otrzymali nowy lekki samochód ratowniczo-gaśniczy. Powiat leszczyński przeznaczył na ten cel dotację w kwocie 28 tys. zł.

Druhowie z OSP Rydzyna odebrali samochód typu kontener z salonu dealera marki Ford. Samochód jest uzbrojony w typowy sprzęt pożarniczy i sprzęt do ratownictwa technicznego i medycznego. Pomoc finansową na zakup samochodu jednostka uzyskała także z gminnych środków i dotacji jaka została udzielona przez Związek OSP RP w Poznaniu ze środków pochodzących z Urzędu Marszałkowskiego.

Fot. Miasto i Gmina Rydzyna

{gallery}2017/artykuly/OSP_Rydzyna,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}