Droga powiatowa po generalnej przebudowie oraz nowa ścieżka rowerowa w Wilkowicach zostały oficjalnie oddane do użytku.

Przebudowa drogi w Wilkowicach to największa jednoroczna inwestycja w 2017 r. finansowana z budżetu powiatu leszczyńskiego. Połowę kosztów wartego 4,8 mln zł przedsięwzięcia pokrył budżet państwa w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019, a 500 tys. zł przekazała gmina Lipno. Prace wykonała spółka Strabag.

Zakres prac obejmował przebudowę ulic Dworcowej i Święciechowskiej oraz budowie ciągu pieszo-rowerowego na odcinku 2,7 km drogi, w tym przebudowę oraz budowę chodników, przebudowę kanalizacji deszczowej wraz z wymianą wpustów ulicznych. Szerokość jezdni na nowo przebudowywanym odcinku drogi wynosi 6 m. Dodatkowo w celu poprawy bezpieczeństwa zamontowano dodatkowe oświetlenia 5  przejść dla pieszych oraz przejazdów dla rowerów, a także jedno tzw. aktywne oznakowanie (zasilane światłem słonecznym), powstały także nowe miejsca postojowe, przebudowano przystanki autobusowe oraz przebudowano dwa skrzyżowania.

Przed przebudową drogi, na zlecenie gminy Lipno i MPWiK Leszno, przebudowano magistralę wodociągową wraz z przyłączami.

W uroczystym otwarciu drogi uczestniczył przedstawiciel wojewody wielkopolskiego Tomasz Małyszka, zastępca dyrektora Wydziału Infrastruktury i Rolnictwa Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu, gminę Lipno - Wójt Jacek Karmiński i przewodniczący Rady Gminy Andrzej Michalski, a inwestora – powiat leszczyński – starosta Jarosław Wawrzyniak, wicestarosta Robert Kasperczak, skarbnik Marcin Wydmuch oraz większość radnych powiatu, z przewodniczącym Janem Szkudlarczykiem na czele.

{gallery}2017/artykuly/Wilkowice_droga_otwarcie_2017,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}