W Pawłowicach rozegrano finał Leszczyńskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w drużynowych biegach przełajowych. Dwa finały wygrali uczniowie z Rydzyny, po jednym uczniowie z Wijewa, Osiecznej, Wilkowic i Kąkolewa.

Międzyszkolny Ośrodek Sportu w Lesznie zorganizował w Pawłowicach finał Leszczyńskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Wśród dzieci w roczniku 2012 zwyciężyły drużyna SP Wijewo (dziewczyny) i SP Rydzyna (chłopcy), a w roczniku 2010 – SP Osieczna (dziewczyny) i SP Rydzyna (chłopcy). Natomiast rywalizację młodzieżową wygrały zespoły SP Wilkowice (dziewczyny) i SP Kąkolewo (chłopcy).

Puchary, medale i dyplomy uczestnikom turnieju wręczyli starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, wicestarosta Maciej Wiśniewski oraz wójt gminy Krzemieniewo Radosław Sobecki i burmistrz miasta i gminy Rydzyna Kornel Malcherek.