Starostwo Powiatowe w Lesznie ogłosiło konkurs fotograficzny „Powiat Leszczyński nad wodą”. Pierwsza nagroda wynosi 500 zł.

Powiat leszczyński słynie z dużej liczby akwenów wodnych: jezior, stawów, zbiorników, oczek wodnych, rzek i rozlewisk. Woda więc to jedna z wizytówek powiatu, dzięki niej region jest chętnie odwiedzany przez turystów, którzy nad wodę docierają pieszo, rowerami, autami, koleją. Akweny wodne to także miejsca częstych wycieczek mieszkańców powiatu, spędzających aktywnie swój wolny czas.

Liczne te miejsca – zarówno znane, jak i dostępne tylko niewielkiej grupie - warto w sposób interesujący zatrzymać w kadrze fotograficznym i udostępnić mieszkańcom siedmiu gmin tworzących powiat leszczyński, gościom z Leszna i sąsiednich powiatów, turystom z dalszych części kraju i zagranicy. Dla jednych będzie to tylko inne spojrzenie na znane od lat miejsca, ale dla drugich może to być zupełna nowość, która ma ich zachęcić do odwiedzin powiatu i poznania z bliska jego piękna oraz dziedzictwa materialnego i przyrodniczego.

Tematem ogłoszonego konkursu „Powiat Leszczyński nad wodą”  są krajobrazy powiatu leszczyńskiego i zdjęcia sytuacyjne wykonane w rejonie jezior, zbiorników wodnych, rzek i cieków.

Na uczestników konkursu czekają trzy nagrody pieniężne: pierwsza – 500 zł, druga – 300 zł i trzecia – 200 zł.

Warunki uczestnictwa w konkursie są bardzo proste. Prace konkursowe wraz z formularzem zgłoszeniowym należy nadsyłać do 10 lipca 2022 r. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z dopiskiem „Powiat Leszczyński nad wodą”  

Szczegółowe informacje w załącznikach:

Regulamin konkursu fotograficznego

Formularz zgłoszeniowy