Alert Rządowego Centrum Bezpieczeństwa to nowy system SMS-owego powiadamiania ludności zagrożeniach. Jest wykorzystywany tylko w sytuacjach nadzwyczajnych, wtedy, gdy występuje naprawdę duże prawdopodobieństwo bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia na znaczącym obszarze.

Ogłoszenie Starosty o wszczęciu postępowania w przedmiocie ograniczenia sposobu korzystania z nieruchomości: gmina Osieczna, obręb Wojnowice, działka nr 53, której stan prawny jest nieuregulowany.

Ogłoszenie Starosty o wydaniu decyzji ograniczającej sposób korzystania z nieruchomości: gmina Osieczna, obręb Wojnowice, działka nr 219, której stan prawny jest nieuregulowany.

Informujemy, że na podstawie Ustawy z dnia 7 listopada 2018 roku o ustanowieniu Święta Narodowego z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. z 2018 r., poz.2117) Starostwo Powiatowe w Lesznie w dniu 12 listopada 2018 r. będzie nieczynne.

Informujemy, że  dniach 14-15 listopada 2018 r. odbędzie się ćwiczenie RENEGADE z wykorzystaniem systemów alarmowania ludności. W ramach ćwiczenia może zostać nadany sygnał alarmowy (syrena) dotyczący zagrożenia z powietrza.

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Poznaniu ostrzega o wystąpieniu we wtorek 23 i środę 24 października br. silnego wiatru.

IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia dla powiatu leszczyńskiego. Możemy spodziewać się burz, porywów wiatru i lokalnie gradu.

Wracają upały. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed tym zjawiskiem. Temperatura może sięgnąć nawet 34 stopnie.

W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń przekazujemy treść ostrzeżeń meteorologicznych nr 11 (przedłużenie) i 13 wydanych przez IMGW Biuro Prognoz Meteorologicznych Oddział w Poznaniu w dniu 02.08.2018 r.