Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Poznaniu ostrzega o wystąpieniu we wtorek 29 stycznia oraz w środę 30 stycznia br. zamarzania mokrej nawierzchni dróg i chodników.

Ogłoszenie Starosty Leszczyńskiego o wywieszeniu wykazu nieruchomości, stanowiącej własność Skarbu Państwa, przeznaczonej do zbycia w drodze darowizny, położonej w gminie Osieczna, obręb Świerczyna.

Obwieszczenie Starosty Leszczyńskiego o wszczęciu postępowania w sprawie wydania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej obejmującej rozbudowę dróg powiatowych nr 4782P Osieczna – Świerczyna, nr 4783P Ziemnice – Świerczyna oraz nr 4790P Łoniewo – Grodzisko o budowę ścieżek rowerowych w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Budowa na terenie Gminy Osieczna dróg dla rowerów w ramach zadania ograniczenia niskiej emisji na terenie Aglomeracji Leszczyńskiej”.

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Poznaniu ostrzega o wystąpieniu dzisiaj słabych opadów marznącego deszczu oraz mżawki.

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Poznaniu ostrzega o wystąpieniu w środę 9 stycznia oraz w czwartek 10 stycznia br. zamarzania mokrej nawierzchni dróg i chodników.

Po raz szósty w Lipnie odbył się Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek pod patronatem starosty leszczyńskiego Jarosława Wawrzyniaka. 

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Poznaniu ostrzega o wystąpieniu dzisiaj opadów marznących.

Informujemy, że w poniedziałek 31 grudnia 2018 r. Starostwo Powiatowe w Lesznie będzie czynne w godz. 7.00 - 15.00.      

Wydział Komunikacji i Transportu będzie przyjmował będzie obsługiwał interesantów w godz. 7.00 - 10.00.

W ramach treningów i ćwiczeń dotyczących systemów alarmowania oraz upamiętnienia setnej rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego, w dniu 27 grudnia 2018 r. o godz. 16.40 nadany zostanie akustyczny sygnał alarmowy (syrena).