Droga od skrzyżowania w Mórkowie do skrzyżowania w kierunku Lipna jest już przejezdna. Droga była zamknięta od 1 lipca w związku z wykonywaniem wzmocnień krawędzi jezdni i jej poszerzaniem.

Przebudowa drogi powiatowej nr 4770P na odcinku Lipno - Wilkowice jeszcze trwa.

Spółka Drogbud Gostyń wykonuje za ok. 4,7 mln zł przebudowę ok. 3,7 km drogi powiatowej od skrzyżowania drogi Lipno – Smyczyna w Mórkowie do Wilkowic. Roboty drogowe obejmują wzmocnienie istniejącej krawędzi jezdni wraz z jej poszerzeniem do 6 metrów, budowę chodników, przebudowę istniejącego odwodnienia, oczyszczenie i wyprofilowanie istniejących rowów drogowych. Zamontowane zostaną także aktywnie oznakowane przejścia dla pieszych, radar z tablicą informującą o prędkości ruchu pojazdu oraz perony wzdłuż przystanków autobusowych w obu miejscowościach.

Umowny termin zakończenia przebudowy drogi Wilkowice – Mórkowo to 30 sierpnia br.

fot. F.Wybieralski elka.pl