Mieszkańcy wybrali nową Radę Powiatu Leszczyńskiego. W kadencji 2018-2023 samorząd tworzyć będzie 8 radnych Polskiego Stronnictwa Ludowego, 5 Platformy. Nowoczesnej Koalicji Obywatelskiej, 3 Prawa i Sprawiedliwości oraz 1 Bloku Obywatelskiego.

W Boszkowie-Letnisku odbyła się III edycja Crossu Sułkowskiego. W biegu na 10,8 km wokół Jeziora Dominickiego uczestniczyło prawie 600 zawodników. Starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak i wicestarosta Robert Kasperczak dokonali dekoracji zwycięzców i wręczyli najlepszym zawodnikom dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Przebudowa drogi powiatowej w Krzycku Małym została oficjalnie zakończona. Inwestycję współfinansowali powiat leszczyński, gmina Święciechowa i spółka Werner Kenkel z Krzycka Wielkiego.

Starosta Jarosław Wawrzyniak oraz wicestarosta Robert Kasperczak wręczyli Nagrody Starosty Leszczyńskiego dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu leszczyńskiego.

Ochotnicza Straż Pożarna w  Osiecznej wzbogaciła się o nowy pojazd. Średni samochód ratowniczo-gaśniczy GBA 3/16 z napędem 4x4 na podwoziu Volvo wraz z wyposażeniem to duży krok w kierunku unowocześnienia oraz podniesienia gotowości bojowej tej jednostki.

W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Lesznie oficjalnie otwarto nową, drugą pracownię kardiologii inwazyjnej. 

Budowa prawie 14 km dróg dla rowerzystów w powiecie leszczyńskim została oficjalnie zakończona. W latach 2015-2018 powstało w powiecie łącznie blisko 30 km ścieżek i dróg dla rowerów.

Od początku roku szkolnego uczniowie z klas pierwszych szkół podstawowych z terenu powiatu leszczyńskiego uczestniczą w spotkaniach z dzielnicowymi i przedstawicielem Komendy Miejskiej Policji z Leszna. Tematem spotkań jest bezpieczeństwo dzieci w drodze do szkoły.

W Sportowej Hali Środowiskowej w Rydzynie rozegrano VIII Regionalne Rozgrywki Sportowe o Puchar Starosty Leszczyńskiego w piłce nożnej. W turnieju zwyciężyła drużyna Warsztatów Terapii Zajęciowej z Miejskiej Górki. Nagrody i puchary zwycięzcom wręczał Mateusz Juśkiewicz kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lesznie.