3 września br. o godz. 12:00 w Archiwum Państwowym w Lesznie zostanie otwarta wystawa  „Powiat leszczyński 1939”, która upamiętnia 80. rocznicę wybuchu drugiej wojny światowej.

Dwa medale, w tym złoty, to dorobek mażoretek Twins z Włoszakowic na Mistrzostwa Europy w węgierskim mieście Gyoer.

Starostwo Powiatowe w Lesznie będzie czynne w sobotę 31 sierpnia br. To dzień pracy za wolne w dniu 16 sierpnia br.

W Tworzanicach w gminie Rydzyna trwa budowa chodnika przy drodze powiatowej w kierunku Robczyska. Samorząd powiatu leszczyńskiego od kilku lat systematycznie zleca budowę kolejnych jego odcinków.

W drugim z Dni Powiatu Leszczyńskiego 2019 w Boszkowie zorganizowany został kilkugodzinny festyn „Z ułańską fantazją”. Z jego atrakcji skorzystały tłumy mieszkańców powiatu i wczasowiczów.

Występy artystów z siedmiu gmin powiatu, smakołyki i rękodzieła kół gospodyń wiejskich, a na finał  Gala Disco Polo – tak wyglądał pierwszy z Dni Powiatu Leszczyńskiego 2019.

Blisko trzysta ciągników i maszyn zaprezentowanych zostało publiczności podczas Festiwalu Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych w Wilkowicach. Największa impreza w powiecie leszczyńskim jest od lat wspierana finansowo przez samorząd powiatowy.

Od 20 sierpnia do 10 września br. zamknięta będzie część drogi powiatowej w Dąbczu i w Nowej Wsi. W tym czasie przebudowana zostanie jezdnia na tym odcinku.

Zawodnicy UKS Roszada Lipno uczestniczyli w młodzieżowych mistrzostwach Europy w warcabach 100-polowych w grze klasycznej i w grze błyskawicznej w Warszawie.