W dniu 2 kwietnia br. Zarząd Powiatu Leszczyńskiego w celu zapewnienia realizacji zadań związanych z przeciwdziałaniem COVID-19, podjął decyzję o zakupie respiratora dla noworodków, wcześniaków i dzieci na potrzeby Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie.

Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Lesznie zawiesza z dniem 3 kwietnia br. do odwołania bezpośrednią obsługę mieszkańców w Wydziale Komunikacji. Wcześniej zawieszono obsługę w pozostałych wydziałach starostwa. Prosimy o kontakt telefoniczny, mailowy, listowy lub pozostawienie dokumentów w specjalnej skrzynce w hollu siedziby Starostwa na pl. Kościuszki 4 b.

Od 3 kwietnia br. w Lipnie funkcjonować będzie miejsce ewentualnej kwarantanny zbiorowej, w której w razie potrzeby przebywać będzie do 27 zdrowych osób wracających z zagranicy.

1.kwietnia br. weszły w życie regulacje określane jako Tarcza Antykryzowa. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przedstawia podstawowe założenia wsparcia dla przedsiębiorców i pracowników, które ma zapobiegać skutkom ekonomicznym epidemii koronawirusa w Polsce.

Powiatowa Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Rydzynie uruchomiła telefon dla osób potrzebujących wsparcia w czasie epidemii koronawirusa.

Już łącznie ponad 70 instytucji, firm i osób wsparło finansowo Wojewódzki Szpital Zespolony w Lesznie  w czasie jego działalności związanej z zapewnieniem bezpieczeństwa pacjentom i pracownikom w czasie epidemii koronawirusa.

Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Lesznie wydało informator na temat szkolnictwa ponadpodstawowego w roku szkolnym 2020/2021. Znalazły się tam także oferty placówek prowadzonych przez powiat leszczyński.

W powiecie leszczyńskim dotąd nie stwierdzono ani jednego przypadku zakażenia dzika afrykańskim pomorem świń ASF.

Starostwo Powiatowe w Lesznie przekazało Wojewódzkiemu Szpitalowi Zespolonemu w Lesznie pierwszą transzę środków ochrony osobistej przed rozprzestrzenianiem sie koronawirusa.