Rada Powiatu Leszczyńskiego na XVIII sesji podjęła dwie uchwały, m.in. znowelizowała tegoroczny budżet, wprowadzając do niego dwie nowe inwestycje drogowe.

Zapraszamy na kiermasz ozdób i upominków świątecznych wykonanych przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Rydzynie.

W Nowej Wsi oficjalnie zakończona została przebudowa drogi powiatowej Dąbcze - Nowa Wieś – Kąkolewo.

W poniedziałek 9 grudnia br. rozpocznie się remont pomieszczeń Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w  Lesznie. Zakres działalności wydziału nie ulegnie ograniczeniu, ale wystąpią pewne utrudnienia w warunkach obsługi klientów.

Do 16 grudnia br. przyjmowane są przez Starostwo Powiatowe w Lesznie wnioski o dofinansowanie rozwoju sportu w powiecie leszczyńskim.

XVIII sesja Rady Powiatu Leszczyńskiego w dniu 6 grudnia 2019 r. o godz. 12:00 transmitowana będzie na żywo na portalu internetowym powiatu leszczyńskiego.

W związku z robotami budowlanymi od 9 grudnia br. przejazd kolejowy na drodze powiatowej w Górce Duchownej zostanie zamknięty. Prace mają potrwać do 18 grudnia br.

Radni powiatu leszczyńskiego zapoznali się z projektem budżetu samorządu na rok 2020 i pozytywnie go zaopiniowali. Głosowanie nad uchwałą budżetową zaplanowano na sesji w dniu 23 grudnia br.

W powiecie wolsztyńskim u padłego dzika stwierdzono pierwszy w Wielkopolsce przypadek zakażenia wirusem ASF.