Wicestarosta leszczyński Grzegorz Rusiecki w niedzielnych wyborach parlamentarnych został wybrany posłem. W ciągu najbliższych tygodni obejmie mandat parlamentarzysty.

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Lesznie przy Alejach Jana Pawła II 23 rozpoczął się remont pomieszczeń biurowych i sanitariatów. Za utrudnienia z jakimi spotykać się będą mieszkańcy w dostępie do części biur urzędu przepraszamy.

UKS Roszada Lipno został wicemistrzem Polski seniorów w 44 Drużynowych Mistrzostwach Polski Seniorów w warcabach 100-polowych w Markach koło Warszawy.

Ortopedyczno-Rehabilitacyjny Szpital Kliniczny im. Wiktora Degi w Poznaniu prowadzi bezpłatną rehabilitację dzieci i młodych dorosłych z mózgowym porażeniem dziecięcym. Przedstawiamy szczegóły rekrutacji.

W przetargu na remont trzech odcinków dróg powiatowych w Świerczynie i Grodzisku w gminie Osieczna złożone zostały trzy oferty.

Cztery firmy złożyły oferty w przetargu na przebudowę  drogi powiatowej w Święciechowie. Najtańsza z nich jest o ponad 270 tys. zł tańsza od kosztorysu inwestycji.

5 listopada br. odbędzie się w Starostwie Powiatowym w Lesznie przetarg na sprzedaż zabudowanej działki w Potrzebowie, w gminie Wijewo. Wadium należy wpłacić do 29 października br.

Przedsiębiorstwo Dróg i Ulic z Leszna kontynuuje przebudowę drogi powiatowej w Dąbczu i w Nowej Wsi.

Zakończone zostały prace przy przebudowie drogi powiatowej w Niechłodzie, gmina Święciechowa.