W leszczyńskim ratuszu odbyło się wręczenie tytułów "Ludzie Roku 2017". W uroczystości uczestniczyli prezydent Leszna Łukasz Borowiak i starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak. Tytuły wraz z upominkami wręczali z redaktorem naczelnym gazety ABC Antonim Neczyńskim.

Pomysłodawcą wydarzenia jest redakcja Gazety „ABC” i portalu leszno24.pl. Wybierają oni Ludzi Roku od 10 lat. Dziennikarze przez cały rok przyglądają się pracy różnych ludzi, ich zaangażowaniu, inicjatywom, sukcesom, a po roku decydują kogo należy wyróżnić.

Ludźmi roku 2017 zostali:

Irena i Kazimierz Jankowiakowie - pasjonaci turystyki, miłośnicy wędrowania. Od 50 lat, jako Łaziki, oprowadzają innych po okolicy.

Marzena Majer i Tomasz Walenczak - ludzie wielkich serc, społecznicy. Dla nich niemożliwe nie istnieje.

Damian Kenkel i Adam Kenkel - przedsiębiorcy z Krzycka Wielkiego. Rozwijają firmę założoną przez ojca, wspierają tych, którzy w życiu mają pod górkę.

Marta Figielek - szczęśliwa mama "niepełnosprytnej" Asi. Latem razem pojechały w podróż trójkołowcem po Europie.

Kosma Szafraniak - kolarz, maratończyk. W tym roku dokonał rzeczy wielkiej, długiej na 3142 kilometry.

Ziemowit Dobrzycki - lekarz, neurochirurg. U niego na oddziale PACJENT jest najważniejszy.

Bartosz Smektała - żużlowiec Fogo Unii Leszno. W tym sezonie, jako junior, wygrał wszystko co było do wygrania.

Fot. Leszno24.p

l{gallery}2018/artykuly/Leszno_Ludzie_roku_2017,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}