Leszczyński oddział Państwowej Inspekcji Pracy nagrodził firmy z naszego regionu, które startowały w konkursie „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej” i programie prewencyjnym „Zdobadź Dyplom PIP”. Podsumowanie XXIV edycji konkursu odbyło się w leszczyńskim ratuszu. Uczestniczył w nim wicestarosta leszczyński Robert Kasperczak.

Nagrodzono pracodawców, którzy mogą być wzorem dla innych, bo w sposób szczególny dbają o bezpieczeństwo zdrowia i życia pracowników. Z regionu leszczyńskiego w konkursie startowały firmy: PPHU Mirage Moniki Bielki z Gostynia, spółka PS Lift z Racotu i Awilux Polska Leszno. Wszystkie otrzymały wyróżnienia okręgowego inspektora pracy w Poznaniu.

Pracodawców z tzw. mikroprzedsiębiorstw wyróżniono w ramach programu prewencyjnego „Zdobądź Dyplom PIP". Dyplomy PIP, czyli certyfikaty potwierdzające, że w tych miejscach pracuje się bezpiecznie otrzymali: Leszczyńska Fabryka Okien Metalplast, Malkor, Biuro Partner S.C – firma Lindy Laskowskiej i radnego powiatu leszczyńskiego Remigiusza Leciejewskiego, Zakład Lakierniczy Rafała Szudry, ZUT Profit, Szach Technik, Adamar, Maszynobud i Chiller Serwis.

Fot. leszno24.pl