Droga powiatowa z Zaborówca do Brenna została zamknięta od dziś do 18 lutego br. W tym czasie wymieniony zostanie przepust pod drogą.

Do września 2018 r. przebudowana zostanie droga Wijewo – Brenno – Zaborówiec – Włoszakowice – Bukówiec Górny (21,5 km) oraz zbudowany nowy odcinek do węzła Nietążkowo na drodze ekspresowej S5 (6,5 km). To największa inwestycja w historii powiatu leszczyńskiego.

Mimo zimy spółka Colas Polska prowadzi prace na kilku odcinkach w granicach powiatu leszczyńskiego. Dziś, tj. 12 lutego br., zamknięty został odcinek drogi powiatowej z Zaborówca do Brenna. Do 18 lutego br. trwać tam będą prace związane z przebudową przepustu pod drogą. Wyłączenie tego odcinka z ruchu ułatwi i przyspieszy prace.

Na czas wykonywania przebudowy przepustu wprowadzono objazd przez Wieleń, Olejnicę, Osłonin, Radomierz, Starkowo, Boszkowo i Włoszakowice.