W Zespole Szkół w Osiecznej odbył się etap rejonowy XXII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Po przywitaniu 83 uczniów przez dyrektora szkoły Beatę Zborowską, uczestniczący w tym wydarzeniu wicestarosta leszczyński Robert Kasperczak wyraził uznanie za posiadaną wiedzę i gratulował wszystkim dojścia do etapu rejonowego.

Konkurs organizowany jest dla uczniów klas IV-VII szkół podstawowych oraz dla uczniów klas II-III oddziałów gimnazjalnych.

Celem Konkursu jest przybliżenie uczniom dziedzictwa kulturowego regionu, popularyzowanie kultury regionalnej, rozwijanie zainteresowań regionem, jego historią i tradycją, kształtowanie poczucia własnej tożsamości i postaw patriotycznych, integracja społeczności województwa wielkopolskiego.

Laureaci konkursu przejdą do ostatniego etapu wojewódzkiego, który odbędzie się w maju br.

Fot. ZS Osieczna

{gallery}2018/artykuly/Osieczna_Konkurs_Wiedzy_o_Wielkopolsce,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}