Trwają intensywne prace przy budowie prawie 14 km dróg dla rowerzystów w trzech gminach powiatu leszczyńskiego. Prace drogowe potrwają do połowy lipca 2018 r.

Powiat leszczyński oraz gminy Lipno, Osieczna i Rydzyna są partnerami projektu „Budowa sieci połączeń dróg dla rowerów w gminie Osieczna, Lipno i Rydzyna w ramach zadania ograniczenie niskiej emisji na terenie Aglomeracji Leszczyńskiej”. Inwestycja będzie w ok. 70 proc. dofinansowana z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. W ramach wartej 9,2 mln zł inwestycji powstanie w powiecie leszczyńskim łącznie prawie 14 km dróg dla rowerzystów.

Firma Chod-Dróg z Krobi wykonuje prace przy budowie sieci połączeń rowerowych w gminach Rydzyna i Osieczna. W ub.r. w pierwszej z nich zbudowano ciąg pieszo-rowerowy w terenie zabudowanym Nowej Wsi. W tym roku trwa korytowanie ścieżki pod nawierzchnię asfaltową na odcinku między tą miejscowością a Dąbczem, a także rozbiórka obecnego chodnika w Dąbczu.

{gallery}2018/artykuly/sciezki_Rydzyna_2018,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}

W gminie Osieczna firma Chod – Dróg wykonuje korytowanie odcinka ścieżki z Łoniewa do Osiecznej (do skrzyżowania z drogą wojewódzką Leszno – Śrem). Ze względu na podłoże torfowe na części odcinka trzeba było wykonać dodatkowe, specjalistyczne prace. W dalszej kolejności układana będzie na tym odcinku nawierzchnia asfaltowa.

{gallery}2018/artykuly/sciezki_Osieczna_2018,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}

W gminie Lipno firma Żak z Leszna buduje ścieżkę na ul. Powstańców Wielkopolskich w tej miejscowości. Po wykonaniu robót na odcinku w kierunku Mórkowa rozpoczęto prace na odcinku w kierunku skrzyżowania z krajową „piątką”.

{gallery}2018/artykuly/sciezki_Lipno_2018,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}

UE sciezki