Budowa ścieżki pieszo - rowerowej w kierunku Rydzyny wkracza w decydującą fazę. Zgodnie z umową finansowana przez samorządy gminy Rydzyna, powiatu leszczyńskiego i miasta Leszna inwestycja będzie gotowa jeszcze w czerwcu br.

Przetarg na budowę ścieżki pieszo – rowerowej wygrała spółka Nodo z Leszna. Ścieżka o długości ok. 3,3 km od węzła Dąbcze do zbiornika wodnego Rydzyna powstanie do 25 czerwca br. Największy postęp prac widoczny jest od strony zbiornika, gdzie ułożono już na części trasy pierwszą warstwę nawierzchni asfaltowej.

Inwestycję o wartości 1.536.890 zł sfinansują samorządy Rydzyny, powiatu leszczyńskiego i Leszna, w proporcjach po około jednej trzeciej. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oprócz destruktu asfaltowego na podbudowę konstrukcji ścieżki, sfinansowała koszty projektu, wycinki drzew, a także przekazała teren.

{gallery}2018/artykuly/Rydzyna_sciezka,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}