W trzech gminach powiatu leszczyńskiego trwają intensywne prace przy budowie prawie 14 km dróg dla rowerzystów. Inwestycje wizytowali starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak i wicestarosta Robert Kasperczak.

Powiat leszczyński oraz gminy Lipno, Osieczna i Rydzyna są partnerami projektu „Budowa sieci połączeń dróg dla rowerów w gminie Osieczna, Lipno i Rydzyna w ramach zadania ograniczenie niskiej emisji na terenie Aglomeracji Leszczyńskiej”. Inwestycja będzie w ok. 70 proc. dofinansowana z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. W ramach wartego 9,2 mln zł projektu powstanie w powiecie leszczyńskim łącznie prawie 14 km dróg dla rowerzystów.

W gminie Rydzyna trwa budowa odcinka ścieżki o nawierzchni betonowej w Dąbczu, trwają przygotowania do wykonania warstwy asfaltowej na odcinku od Nowej Wsi do Dąbcza.

{gallery}2018/artykuly/sciezki_Rydzyna_2018_1,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}

W gminie Osieczna wykonano konstrukcję i obrzeża ścieżki na odcinku od skrzyżowania z drogą wojewódzką Leszno – Śrem w Osiecznej w kierunku Łoniewa. W najbliższych dniach na tym odcinku układana będzie nawierzchnia asfaltowa. Natomiast w Kąkolewie układana jest nawierzchnia z kostki betonowej na odcinku od drogi krajowej nr 12 w kierunku Nowej Wsi.

{gallery}2018/artykuly/sciezki_Osieczna_2018_1,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}

Natomiast w gminie Lipno trwa budowa ścieżki na ul. Powstańców Wielkopolskich w Lipnie, układana jest nawierzchnia asfaltowa i wykonywane przy zjazdach na odcinku Lipno - Mórkowo.

{gallery}2018/artykuly/sciezki_lipno_2018_1,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}

UE sciezki