W hali sportowej w Rydzynie rozegrano finał Pucharu Europy TT Inter Cup w tenisie stołowym. Trofeum zdobyli Austriacy z Regionalteam Oberwart – Burgenland, trzecie miejsce Polacy z Poltarex Pogoń Lębork.

O triumf w 28. edycji międzynarodowych rozgrywek walczyły zespoły z Austrii, Włoch, Niemiec i Polski. Puchar Europy TT Inter Cup zdobyli austriaccy tenisiści stołowi Regionalteam Oberwart – Burgenland, którzy po raz pierwszy w historii stanęli na najwyższym stopniu podium tych rozgrywek. Drugie miejsce wywalczyła drużyna niemiecka Post SV Muhlhausen. Trzecie miejsce w Rydzynie zajęli zawodnicy Poltarex Pogoni Lębork, reprezentanci naszego kraju. Pokonali drużynę włoską ASD TT A4 Verzuolo, która zajęła ostatnie, czwarte miejsce.

Tabela końcowa:

1. Regionalteam Oberwart – Burgenland 3 12:3 9

2. Post SV Muhlhausen 3 10:7 7

3. Poltarex Pogoń Lębork 3 7:8 5

4. ASD TT A4 Verzuolo 3 1:12 3

{gallery}2018/artykuly/Rydzyna_puchar_europy_w_tenisie_stolowym,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}