Coraz bliżej zakończenia przebudowy drogi powiatowej z Boszkowa Letniska do Włoszakowic. Spółka Strabag przygotowuje się do ułożenia nowej nawierzchni asfaltowe na poszerzonej jezdni.

Na zamkniętym odcinku drogi, od Boszkowa Letniska do ul. Zachodniej we Włoszakowicach, poszerzono już konstrukcję jezdni do 6-6,5 m i utwardzono ją warstwą wiążącą asfaltu. Trwają prace przy odwodnieniu drogi, profilowaniu skarp, mocno zaawansowana jest także budowa ścieżki pieszo-rowerowej po zachodniej stronie drogi. Natomiast na odcinku od ul. Zachodniej do ul. Wolsztyńskiej we Włoszakowicach zbudowano już z kostki betonowej ścieżkę pieszo-rowerową, trwają prace przy poszerzaniu konstrukcji jezdni.

W najbliższych dniach spółka Strabag rozpocznie kilkudniowy proces układania dwóch nowych nawierzchni bitumicznych.

Inwestycję dofinansowaną z Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019 wizytowali radni powiatu leszczyńskiego oraz starosta Jarosław Wawrzyniak i wicestarosta Robert Kasperczak.

{gallery}2018/artykuly/droga_Boszkowo_Wloszakowice_2018_2,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}