Przedstawiciele samorządów gminnych i powiatowych, w tym powiatu leszczyńskiego oraz organizacji pozarządowych podpisali list intencyjny w sprawie utworzenia Stowarzyszenia „Rowerowa S5".

Od wielu miesięcy – z inicjatywy gminy Rawicz – kilka samorządów położonych wzdłuż drogi ekspresowej S5 z Poznania do Wrocławia współpracuje w celu zbudowania trasy rowerowej między stolicami dwóch regionów. Ma ona prowadzić głównie po drogach serwisowych wzdłuż S5. Trzeba jednak wybudować brakujące odcinki, dzięki czemu szlak stanie się atrakcją turystyczną dla rowerzystów. Rowerowa S5 będzie przebiegać przez powiat leszczyński.

Utworzenie Stowarzyszenia „Rowerowa S5" ma pomóc w realizacji przedsięwzięcia, m.in. poprzez zabiegi o dotacje na wykonanie brakujących odcinków trasy. Przedstawiciele kilkunastu samorządów, w tym starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak podpisali w Rawiczu list intencyjny w sprawie powołania stowarzyszenia.

foto rawicz.pl