Zakończona została modernizacja części pomieszczeń oddziału położniczego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie. Sale zostały gruntownie odnowione i nowocześnie wyposażone. Do tej pory porody odbywały się na jednej dużej sali porodowej, gdzie brakowało rodzącym intymności.

Po zakończeniu remontu wszystkie porody będą odbywać się w pojedynczych salach. Wyremontowane sale, będą czynne dopiero po zakończeniu przebudowy całego bloku.
Na modernizację czeka również korytarz i sala do cesarskich cięć. Obszar nadzoru przed i poporodowego zostanie wydzielony z części bloku. Kolejny etap pochłonie blisko 1.800.000 zł i zostanie sfinansowany z pieniędzy Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu. Zakończenie przebudowy i modernizacji bloku przewidziane jest na połowę przyszłego roku.
Na remont złożyły się: miasto Leszno - 500.000 zł oraz Powiat Leszczyński i okoliczne samorządy – ok. 100.000 zł.

szpit1

szpit3