Przebudowa drogi powiatowej przez Brenno zbliża się ku końcowi. Przedsiębiorstwo Dróg i Ulic z Leszna wykonuje nawierzchnię asfaltową na kolejnych odcinkach jezdni.

Powiat leszczyński otrzyma ok. 1,1 mln zł dotacji z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 na przebudowę drogi powiatowej łączącej Brenno w gminie Wijewo z drogą wojewódzką Wschowa - Wolsztyn.

Inwestycję za ok. 1,9 mln zł wykonuje Przedsiębiorstwo Dróg i Ulic z Leszna. Zakres inwestycji obejmuje m.in. roboty ziemne, wykonanie nawierzchni asfaltowych, przebudowę chodników oraz ułożenie krawężników i obrzeży betonowych, ułożenie ścieku oraz przebudowę studzienek ściekowych, odtworzenie rowów, umocnienie poboczy, zagospodarowanie terenów zieleni.

Zdecydowana większość prac została już wykonana, ostatnio Przedsiębiorstwo Dróg i Ulic układało nawierzchnie bitumiczną. Wcześniej na zlecenie gminy Wijewo zbudowano kanalizację sanitarną pod częścią przebudowywanej drogi. Gmina sfinansuje również przebudowę części ul. Wczasowej w Brennie, czyli dojazdy nad jezioro i letnisko.