W dniach 18-19 sierpnia br. w Wilkowicach odbędzie się XVII Ogólnopolski Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka.

To unikatowy na europejską skalę Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych. To także największa w Polsce wystawa zabytkowych traktorów i maszyn rolniczych. Wydarzenie będzie dofinasowane z budżetu powiatu leszczyńskiego.

Festiwal to nie tylko wystawa, ale także pokazy i konkurencje. Zbiór zboża, omłoty, orka, „Traktor Pulling", „Odpalanie bumbaja", „Odpalanie korbą". Od kilkunastu lat w festiwalu udział bierze prawie dwustu wystawców, którzy prezentują dziesiątki starych ciągników i maszyn rolniczych, a wystawa przyciąga tysiące zwiedzających.

{gallery}2018/artykuly/Stare_ciagniki_Wilkowice,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}