W niedzielę 23 września br. odbędzie się 33. Bieg Sokoła w Bukówcu Górnym. Znane i prestiżowe zawody sportowe tradycyjnie wesprze finansowo powiat leszczyński.

W Starostwie Powiatowym w Lesznie podpisana została umowa, w ramach której powiat leszczyński udzielił dotacji Towarzystwu Gimnastycznemu Sokół w Bukówcu Górnym na organizację 33. edycji Biegu Sokoła. Podpisali ją starosta Jarosław Wawrzyniak, wicestarosta Robert Kasperczak oraz prezes TG Sokół Jan Kot. Samorząd od lat wspiera organizację jednego z największych biegów w regionie leszczyńskim.

33. Bieg Sokoła i 21. Mistrzostwa Lekarzy odbędą się 23 września br. Tegoroczna trasa biegu głównego na dystansie 15 km, z uwagi na przebudowe drogi, została tymczasowo zmieniona. Nowa trasa będzie wyglądała następująco: ze startu przy Domu Kultury w Bukówcu Górny biegacze biegną w kierunku Leszna. Na końcu wsi następuje nawrót i biegną drogą w kierunku Włoszakowic. Na wysokości 3 km skręcają w prawo do Dłużyny (nowa część trasy). Następnie obiegają tę miejscowość i biegną w kierunku Grotnik. W Grotnikach skręcają w lewo i na wysokości 10 km wracają na starą trasę biegu. Z Grotnik, przez Włoszakowice, biegną do mety w Bukówcu Górnym. Trasy biegów młodzieżowych pozostają bez zmian.

Uczestnictwo w tegorocznym biegu zgłosiło już ok. 740 osób.