Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Górznie uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie świata". Co roku we wrześniu dzieci usuwają śmieci zalegające w parku i okolicy, w ten sposób dbają o poprawę stanu środowiska naturalnego.

Dzięki wielkiemu zaangażowaniu uczniów worki na odpady szybko się napełniały. Od kilku lat w Zespole Szkół Specjalnych w Górznie odbywa się także zbiórka surowców wtórnych, która rozpoczyna się w dniu akcji i trwa przez cały rok szkolny. Uczniowie przynoszą makulaturę i nakrętki od butelek.

Takie działania mają uświadomić uczniom, że wyrzucone szklane i plastikowe butelki, foliowe torby i opakowania po produktach spożywczych, stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla naszego środowiska. Praca na rzecz ochrony środowiska wyrabia u uczniów poczucie odpowiedzialności za los najbliższego otoczenia, a także całej planety.

{gallery}2018/artykuly/Gorzno_sprzatanie_swiata,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}