W Rydzynie oficjalnie otwarto przebudowaną i rozbudowaną oczyszczalnię ścieków dla miejscowości Rydzyna, Kłoda i Dąbcze.

W uroczystości otwarcia uczestniczyli m.in. starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, wicestarosta Robert Kasperczak przewodniczący Rady Powiatu Leszczyńskiego Jan Szkudlarczyk oraz radny Powiatu Leszczyńskiego i prezes Zakładu Usług Wodnych we Wschowie Grzegorz Brzeskot.

W Inwestycja kosztowała ponad 10 milionów złotych. Gmina Rydzyna otrzymała na ten cel dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 w wysokości 5 225 647,45 zł 5 milionów złotych. Operatorem systemu jest Zakład Usług Wodnych we Wschowie.

Fot.Rydzyna24.pl